6. kolo MHbL – souhrn

01.11.2017 11:56

Uplynulý víkend přinesl několik zajímavých zápasů. Úřadující mistr konečně po třech kolech zvítězil za tři body, Hodonín díky povedené třetí třetině přehrál srdnatě bojující Tišnov a Malenovice v pohodě přestříleli sedm statečných z Třebíče.

Číslem kola je 28 – přesně tolik vteřin stačilo Přibyslavicím k první brance na hřišti Jihlavy. Jednalo se letos o vůbec nejrychlejší branku soutěže. Hráčem kola je jihlavský brankář Ježek, který dokázal krýt 25 střel a dovedl svůj tým k cenné výhře nad Přibyslavicemi.

HBC Hodonín - HBC Titáni Tišnov 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Zetocha (Rapant, Tomi), 12. Rapant (Hanuš), 20. Crlík (Hlavačka L.), 27. Zetocha (Rapant, Tomi), 34. Roch (Hlavačka L., Mohyla), 42. Švagerka J. (Švagerka M.), 42. Švagerka J. (Švagerka M.), 45. Mráz (Rapant) – 9. Burian, 10. Křen (Valko), 26. Ošmera (Kapoun).

Rozhodčí: Zvařič. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:14. Diváci: neuvedeno.

Ve značně oslabené sestavě nastoupil zatím suverénní Hodonín proti tápajícím Titánům. Hosté však předvedli proti silnému soupeři velmi dobrý výkon a favorita zápasu trápili dvě třetiny, ve kterých se i přes minimum střel drželi pouhou branku za Hodonínem. Ten však v poslední třetině přece jen potvrdil své kvality, když Tišnovu nasázel čtyři branky a tím rozhodl o vítězství. Tišnov potřebuje zapracovat na koncentraci v závěrečné části, protože v ní mu uteklo nejvíce bodů v probíhající sezóně. Velmi dobrý výkon pak předvedl v hostující brance Čapka, který kryl 29 střel. Na druhé straně byl opět vidět jeden z nejproduktivnějších hráčů MHbL Rapant 1+3.

Hodonín: Lindner, Olah, Zetocha, Hanuš, Crlík, Mohyla, Švagerka Michal, Rapant, Mráz, Hlavačka Lukáš, Roch, Švagerka Jan, Tomi.

Tišnov: Čapka – Sova, Ošmera, Valko, Kapoun, Zimolka – Burian, Omasta, Jánošík – Křen, Beránek, Bořek – Ohanka.

SK Jihlava “B“ – J.V.S.K. Slza Přibyslavice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Harasim (Apeltauer, Koudelka), 19. Trybuček (Král, Zápotočný) – 1. Novák (Bednář, Fiala).

Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 4:1. Navíc Novák (PŘI) 10 min. OT. Bez využití. Střely na branku: 29:26. Diváci: 28.

Za velmi špatných podmínek nastoupili aktéři malého regionálního derby. Na plastovém povrchu si nicméně za deště a velkého větru vedli dobře a jejich výkony to nikterak neovlivnilo. Kor když otevřel už po 28 vteřinách skóre kanonýr Přibyslavic Novák! Domácí dokázali odpovědět také rychlou branku, když se v 5. minutě prosadil obránce Harasim. Obrat dokonala Jihlava díky ve druhé části, kdy se prosadil její nejlepší střelec Trybuček. Ve zbývajících minutách již branka nepadla, ačkoliv si oba soupeři vytvořili několik brankových příležitostí. Hosté mohli litovat především dvouminutové dvojnásobné přesilovky a nadále pokračují ve svém špatném vstupu do nové sezóny. Naopak Jihlava dokázala po třech týdnech opět naplno bodovat.

Jihlava: Ježek (Košťál) – Anděl, Vala, Harasim, Hrbáč, Klíma, Fatrdla – Trybuček, Zápotočný, Král – Koudelka, Apeltauer, Pošvic – Policar, Materna, Průcha – Smutný, Zeman.

Přibyslavice: Maxa (Igersky) - Benáček, Petr Němec, Gric, Hanzl, Randa - Bednář, Fiala, Novák, Malý, Chlubna, Lukáš Němec.

HBC Malenovice – HBC Slza Třebíč 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Novák (Havlík, Hruboš), 11. Skyba (Hruboš), 18. Medřický (Hladký, Šimíček), 27. Šimíček (Hladký, Medřický), 30. Šimíček (Hladký, Langer), 37. Novák (Havlík, Skyba), 39. Hruboš (Skyba, Novák).

Rozhodčí: Brázdil, Vykydal. Vyloučení 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0: Střely na branku: 42:7. Diváci: 33.

Sedm statečných hráčů Třebíče přicestovalo na hřiště Malenovic, kde se však jako jejich westernoví kolegové očekávaného happy endu nedočkali. Přestože statečně bojovali, odcestovali zpět domů s debaklem 7:0. Malenovice tak pokračují ve své spanilé jízdě letošním ročníkem a zůstávají společně s Hodonínem bez ztráty bodů. Třebíč naopak zůstává na dně ligové tabulky a zatím vůbec nesplňuje předsezónní cíle. To je pro její fanoušky velké zklamání, neboť letos oplývá Třebíč kvalitním kádrem, jenž může pomýšlet na vyšší příčky, než momentálně okupuje.

Malenovice: Chlup – Březík, Černý, Havlík, Hladký, Hruboš, Huťka, Košatka, Langer, Machuta, Mannsfeld, Medřický, Novák, Skyba, Svozil, Šimíček.

Třebíč: Štos – Gruber, Janda, Ludes L., Ludes M., Pelikán O., Pelikán T., Riedl.

7. kolo: Přibyslavice – Flyers Jihlava, Třebíč – SK Jihlava “B“, Tišnov – Malenovice, Brno – Hodonín.