9. kolo MHbL – souhrn

20.11.2017 22:13

Zajímavé zápletky nabídl další program Moravské hokejbalové ligy s pořadovým číslem 9! Hodonín poprvé v letošní sezóně ztratil body, nad jeho síly byli Flyers. SK doma přehrálo rekordním výsledkem Tišnov a Třebíč potvrdila stávající formu proti Brnu.

Hráčem kola se stal jihlavský Richard Peschout, který naskočil ke svému prvnímu zápasu a hned pomohl novým spoluhráčům k vítězství šesti kanadskými body. Číslo kola pochází taktéž z Jihlavy – 14. Tolik branek totiž v probíhající sezóně nedokázal žádný jiný tým vstřelit.

SK Jihlava “B“ – HBC Titáni Tišnov 14:2 (5:0, 4:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 2. Pošvic (Průcha, Apeltauer), 2. Policar (Pavlas, Smutný), 4. Apeltauer (Průcha, Vala), 13. Král (Klíma, Peschout), 15. Pošvic, 19. Policar (Klíma), 28. Peschout (Král, Zápotočný), 29. Zápotočný (Peschout, Klíma), 30. Pošvic (Průcha), 33. Zápotočný (Peschout), 35. Policar (Smutný, Pavlas), 35. Zápotočný (Anděl, Peschout), 43. Král (Peschout), 44. Apeltauer – 31. Kapoun (Ohainka), 33. Kapoun (Bořek, Ohainka).

Rozhodčí: Chytil, Jeletz. Vyloučení: 2:0. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 45:13. Diváci: 50.

V září Tišnov zaskočil SK, když se na jeho půdě zrodila remíza 3:3. Tentokrát jihlavský tým nenechal nic náhodě a od úvodních minut se do svého soupeře zakousl. Ten pak na mokrém plastovém povrchu SK dlouho nemohl zachytit tempo hry a následně prohrával po první části 0:5. Ve zbývajících minutách dokázal Tišnov se soupeřem držet krok, jenže v klíčových momentech na plastu podklouzával, nebo neproměňoval vyložené příležitosti. Konečné skóre se tak před fantastickou diváckou kulisou za již zimního počasí zastavilo na 14:2. Jednalo se o vůbec nejvyšší počet vstřelených branek v probíhající sezóně MHbL. Jihlava se navíc posunula minimálně na týden do čela tabulky.

Jihlava: Harasim M. – Anděl, Harasim J., Fatrdla, Vala, Klíma – Peschout, Zápotočný, Král – Pošvic, Apeltauer, Průcha – Policar, Pavlas, Smutný.

Tišnov: Čapka – Sova, Beranek, Zimolka, Omasta – Bořek, Ohainka, Kapoun – Hruška, Ošmera, Petřík.

HBC Slza Třebíč – HBK Bulldogs Brno “B“ 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Ludes M. (Janda), 15. Hlavatý (Chládek, Gruber), 22. Pelikán T. (Ludes M., Pelikán O.), 45. Máj (Hlavatý) – 43. Ospalý (Sáňka).

Rozhodčí: Jeletz, Chytil. Vyloučení: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:20. Diváci: 9.

Třebíč v posledním kole poprvé vyhrála a v euforii pokračovala také v nedělní odpoledne, kdy na svém hřišti přivítala rezervu Buldoků. Druzí jmenovaní měli v závěru první třetiny výhodu přesilové hry, jenže v ní inkasovali a za další minutu to bylo už 2:0. Tento chvilkový zkrat nakonec Buldoky stál také zápas, ve kterém se trápili v koncovce. Naopak Třebíč díky dobrému pohybu zápasu udávala tempo a díky náskoku z první části v pohodě kráčela k dalším bodům. Díky výhře se tak posunula Třebíč tabulkou na šesté místo. Buldoci pak po výborném vstupu do sezóny začínají pravidelně ztrácet body a už se musejí ohlížet v tabulce za sebe.

Třebíč: Juránek – Ludes D., Pelikán O., Pelikán T. – Máj, Hlavatý, Chládek – Gruber, Janda, Ludes M.

Brno: Sehnal – Ospalý, Dubnický, Sáňka, Růžička – Jelínek, Špaček, Plhák – Dolíhal, Lenomar, Strnad.

HBC Hodonín - HBC Flyers Jihlava 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

Branky a nahrávky:  22. Švagerka J. (Kostelanský), 40. Hubl (Rapant), 40. Mráz (Švagerka M.), 44. Fraňo – 14. Pospíchal, 28. Volf (Rezek), 28. Jobák, 29. Pospíchal (Schlögl), 44. Rezek

Podrobnější statistiky rozhodčí zápasu nezaslal.

Repríza loňského semifinále se odehrála na půdě Hodonína, kam zajížděli značně oslabení Flyers. Jenže celek z Vysočiny dokázal zmobilizovat síly a favorita zápasu dokonale překvapil. Strůjcem velkého vítězství Flyers byl brankář Drštička a dvoubrankový střelec Pospíchal. To na druhé straně vyšel kanonýr Rapant naprázdno a kometa extraligových Sudoměřic Fraňo pálila ostrými pouze jedenkrát. Domácí Hodonín doplatil především na 16ti vteřinový výpadek z prostřední části, kdy mu Flyers zasadili dva údery. A díky výsledku z jihu Moravy poskočili „Letci“ na třetí místo tabulky na úkor svého soupeře z Hodonína. Ten tak padl s Flyers stejně jako v loňské sezóně před vlastním publikem.

Hodonín: Lindner -  Oláh, Zetocha, Mohyla, Hanuš, Crlík, Švagerka M., Kovář, Švagerka J., Kostelanský, Roch, Hlavačka L., Hubl, Mráz, Toth, Tomi, Fraňo, Rapant

Flyers: Drštička - Kourek, Schlögl, Jobák, Volf - Seknička, Souček, Rezek - Pospíchal, Mejzlík, Hanus.

Příští kolo: HBC Hodonín - J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Malenovice - SK Jihlava "B"

 

Zpět

Vyhledávání