Jihlavské preview

03.03.2015 14:33

Hokejbalisté SK Jihlava za sebou nemají zrovna povedený podzim, když dokázali, coby úřadující šampióni soutěže nasbírat pouhých 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy. To v polovině soutěže znamená průběžné 4. místo s propastným jedenáctibodovým mankem na první Flyers. I díky tomu bylo v táboře Jihlavy během zimní přestávky rušno.

Kádr

V první polovině sezóny trápila tým především špatná koncovka, kterou doplnila až příliš propustná obrana. Ta doplácela především na velkou marodku, jež by měla být do jarních bojů vyprázdněna. Zpět ve hře je po vleklém zranění kolene Procházka a po tříměsíční pauze se hlásí do hry Vala s Váchou! Svými výkony v zimní přípravě si o místo v sestavě řekli nadějní dorostenci Jiskra s Habermannem, a tak by měly být v klíčové části sezóny problémy s obranou vyřešeny. Co však s neproduktivním útokem? Kádr sice doplnilo v létě několik hráčů z rozpadlého extraligového mužstva, ale ti zatím zůstávají daleko za očekáváním. Vzpruhu útočným řadám by měl přinést Mandát, jenž se letos představil na juniorském světovém šampionátu v Kanadě. Jenže u něj nejde přesně určit, kdy mu v zámoří skončí sezóna. Dalším zvučným jménem v sestavě SK by mohl být Pošvic, který se po loňské sezóně rozhodl trávit více času s rodinou, a tak je jeho návrat zatím ve hvězdách. Stejně zamlžené jsou i námluvy s dalším kanonýrem Třetinou. Dobrou zprávou pro příznivce SK je určitě fakt, že se od března připojí k týmu po zranění bojovník Javorka, jenž musel kvůli poraněnému zápěstí vynechat celý podzim. „Do začátku jarní části chceme přivést minimálně jednoho útočníka. Právě v ofenzivní části nás nejvíce tlačí bota,“ uvědomuje si Král. Alespoň na brankářském postu má jihlavský tým zdravou konkurenci a během první poloviny jej nezasáhly žádné výrazné problémy. O post jedničky pro play-off spolu svedou souboj Bártů s Ježkem. Krýt záda jim bude hrající trenér Staněk a na svou šanci čeká i mládežnický reprezentant Koch, jenž už letos odchytal dva zápasy.

Trenér

Po konci podzimu byl trenérský post žhavým tématem. Po letním odchodu Pleška převzal sice dočasně tým Fatrdla, ale ten vinou nedostatečného volného času po půlročním účinkování u týmu skončil. Jeho místo vedle zkušenostmi ostříleného Vrátila zaujme na střídačce SK Staněk. Ten tak bude působit v roli hrajícího trenéra. „Stani (Lukáš Staněk pozn. red.) byl tou nejlepší volbou. Je důležité mít na střídačce někoho, kdo tomu udává směr a organizuje střídání. On zná tým dokonale a souhlasil, že v této funkci dokončí letošní sezónu,“ informuje veřejnost Král. Staněk má za sebou povedenou premiéru na turnaji v Litoměřicích, kde tým z Vysočiny dokráčel pod jeho vedením až ke zlatým medailím.

Příprava

Jihlavští hokejbalisté chodili během prosince do haly, kde hráli futsal, florbal a posilovali. K tomu ještě mívali pravidelně 1x za 14 dní zpestření v podobě hokeje. Následně přešli zhruba v polovině ledna díky příznivému počasí na hřiště, aby se mohli připravit na svoji turnajovou účast Litoměřicích. Jihlava nakonec víkendový turnaj vyhrála (Turnaj v Litoměřicích) a ráda by na to navázala v jihomoravské lize, což potvrzují slova kapitána SK: „Vítězství na turnaji nám může hodně pomoci do ligových bojů. Získali jsme zpět potřebné sebevědomí a věřím, že nám ta vítězná forma vydrží co nejdéle.“

Novinky

SK Jihlava opět zapracovala na své propagaci, kterou postupně zlepšuje již několik let. Po předělání webu, založení FB stránky zde a vlastního kanálu na YouTube (SKJ_TV) se chce parta kolem Krále ještě více prezentovat široké veřejnosti a zvýšit návštěvnost zápasů. Na městské derby tak budou lákat po městě rozmístěné plakáty i upoutávka v Rádiu Jihlava. Zlepšit prezentaci se pokusí hokejbalisté i pomocí oblečení. Do jarních bojů vstoupí v týmových čepicích a košilích.

Cíl

Po loňském úspěchu v podobě triumfu v Ronhill lize, nemůže mít Jihlava jiný cíl, než je obhajoba poháru. K tomu se však chce tým administrativně i herně připravit na vstup do národní soutěže, kam se po sezóně přesune. Jestli to však bude skupina Východ, nebo Jih je zatím v jednání. Králova slova nevylučují ani setrvání v jihomoravské lize: „Kdyby se současná liga rozšířila o další dva týmy, určitě bychom si odchod ze soutěže rozmysleli. Je i možné, že v příští sezóně budeme mít dvě mužstva. Konečné rozhodnutí musí padnout do konce dubna, ale vyšší soutěž nás láká,“ uzavřel útočník SK.

Jihlava vstoupí do druhé poloviny soutěže 8. března, kdy se v městském derby střetne s Flyers! Zápas je naplánovaný na 14:00 hod., což je pro diváky atraktivní čas, a tak vedení obou celků věří solidní kulisu. Více o derby příští týden.

Převzato z oficiálních stránek týmu SK Jihlava

Zpět

Vyhledávání