Play-off startuje! Jihlavu čeká ve čtvrtfinále Jundrov!

16.04.2015 22:37

Hokejbalová sezóna se přehoupla do své klíčové části - vyřazovacích bojů play-off. V rámci čtvrtfinále vyzve SK Jihlava brněnský Jundrov.

Jihomoravská Ronhill liga má za sebou všech 14. kol základní části, a tak se mohou fanoušci těšit na její nejzajímavější část => Play-off! První dva celky (HSK Staré Brno a HBC Flyers Jihlava) si zajistily přímý postup do semifinále, týmy na 3. - 6. místě se o něj teprve poperou ve čtvrtfinálových sériích. Pro ostatní mužstva sezóna předčasně skončila.

Jihlavu, která skončila po ZK na třetím místě, čeká ve čtvrtfinále šestý Jundrov. Tedy tým, s nímž se celek z Vysočiny potkal již v minulém roce, kdy šlo shodou okolností také o 1. kolo play-off. Loňská série skončila jasně 2:0 na zápasy ve prospěch Jihlavy, když nejprve doma zvítězila 6:1 a poté na půdě svého soupeře stvrdila svůj postup výhrou 4:2! Jihlavští funkcionáři měli jistě z toho, že narazí na Jundrov radost, neboť je tento tým jejich oblíbeným soupeřem! Proti nikomu jinému se hokejbalistům SK tolik nedaří, o čemž svědčí i statistiky vzájemných zápasů. Oba celky se v historii utkaly již 10x a pokaždé slavil výhru jihlavský tým (5:0, 3:0, 4.2, 6:1, 3:0, 4:1, 7:0, 1:0, 5:3, 5:1). Za zmínku stojí rozhodně i fakt, že Jundrov nedokázal v každém druhém zápase překonat jihlavskou obranu.

HBC Jundrov si zahraje ve vyřazovací části podruhé ve své klubové historii. Hra tohoto týmu je založená především na obranné hře a číhání na rychlé protiútoky. Bezesporu nejlepším hráčem Jundrova je brankář Skýba, který musí každý rok krýt nejvíce střel ze všech brankářů v lize, přesto si drží výborné statistiky. Další výrazným hráčem brněnských je Dolíhal, jenž ovládl statistiky svého týmu. „O pozici favorita není pochyb a my můžeme jen překvapit. V prvním zápase vloni jsme se moc nevytáhli, ale ten druhý v Brně už byl vyrovnaný a i přes těsnou prohru jsme s ním byli celkem spokojeni. Letos jsme opět skromní, chceme zahrát zase o trochu líp a Jihlavě očekávaný postup co nejvíce znepříjemnit a potvrdit, že naše zlepšené výkony nejsou náhodné. Osobně taky doufám, že se povede počasí a přijde se podívat hodně lidí. V Jihlavě už je to skoro tradice a letos pracujeme i my na tom, aby i v Brně byla dobrá sportovní atmosféra, snad se to povede,“ nechal se před sérií slyšet brankář Skýba.

SK řeší před čtvrtfinálovými bitvy především brankářský post, neboť nebude mít pro první dva zápasy k dispozici stabilní jedničku mezi třemi tyčemi Bártů. Toho by měl nahradit mládežnický reprezentant Koch. Jinak jihlavský tým může nasadit to nejlepší, co momentálně má, poněvadž jeho kabinu nezužuje žádná marodka. Esy v rukávu by měly být útočník Třetina s kanonýrem Pošvicem. Týmové statistiky však ovládl centr Matějka. Není ani žádným tajemstvím, že SK stále čeká i na přílet hvězdného Mandáta. „Play-off je především o týmu, ne o jednotlivcích. Budeme táhnout stejně jako loni za jeden provaz! Všichni se přizpůsobíme úspěchu týmu, pro který uděláme maximum. Rádi bychom vítězství v lize obhájili, ale k tomu musíme vyhrát ještě 6 zápasů,“ má jasno kapitán Král, který k Jundrovu dodal: „Víme, že hrají ze zabezpečené obrany. Bude to hodně o dobývání jejich branky. Ve všech zápasech budeme muset vstřelit brzký gól, jinak to bude těžké. Poslední vzájemné zápasy sice mluví v náš prospěch, jenže jsme se v nich hodně nadřeli,“ má jasno hráč s číslem 16.

Čtvrtfinálová série se hraje na dva vítězné zápasy. První se odehraje v sobotu ve 13:00 v Jihlavě, další zápas této série pak přivítá Brno o den později.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří MAC Eagles Brno a J.V.S.K. Slza Přibyslavice.

Převzato z oficiálních stránek týmu SK Jihlava

Zpět

Vyhledávání