Preview MHbL 2017/18

03.09.2017 21:15
Kdo sesadí Jihlavu z Moravského trůnu aneb startuje MHbL 2017/18! Naše redakce Vám přináší představení jednotlivých týmů. 
 
Oproti loňské sezóně ubyde v Moravské lize několik tradičních týmů. Konec ohlásilo HSK Staré Brno, které patřilo dlouhé roky mezi absolutní špičku soutěže. Hlavním důvodem byl starší kádr a o poznání větší ambice Buldoků ve druhé nejvyšší soutěži. Škoda, HSK bude v lize svou kvalitou jistě chybět. Dalším silným mužstvem, které letos neuvidíme, je čtvrtý celek loňského ročníku HBK Kyjov. Ambiciózní tým plný mladíků neposkládal konkurenceschopný tým a vytrácí se opět ze scény. O trůn Moravy v nadcházející sezoně nezabojují ani dlouholetí účastníci - HBC Jundrov a TJ Agrotec Hustopeče. Oba se dlouhodobě prali s úzkým kádrem, což vedlo až k jejich konci. A jak tedy vypadá složení soutěže? 
 
SK Jihlava "B"
 
Tým ze srdce Vysočiny opanoval soutěž 4x za sebou a také letos se řadí mezi největší aspiranty na ligový titul. Jeho kádr opustil loňský nejlepší brankář soutěže Ježek, kterého nahradí zkušený Bártů. Jinak další větší změny v kádru SK nenastaly. Také v nové sezóně bude chtít tamní vedení více sázet na hráče dorostu a přesto neodpustit od největších cílů.
 
HBC Hodonín 
 
Zkušený tým za kterého nastupují hráči extraligových Sudoměřic skončil loni těsně pod vrcholem. Letos tak vyhlásil atak na titul. Dobrý mix zkušených a mladších hráčů dává Hodonínu jen ty nejlepší vyhlídky do sezóny. V ní bude sázet na vítěze loňského kanadského bodování Rapanta.
 
HBC Malenovice 
 
Nováček soutěže nebude chtít hrát druhé housle a je naší redakcí pasován do role černého koně. Malenovice na Moravě vždy patřily mezi nejsilnější ligové celky, a tak jistě své pověsti dostojí. V novém ročníku by měl jeho kádr sázet na dravé a talentované hráče. 
 
J.V.S.K. Slza Přibyslavice 
 
Další tým, který by mohl dokráčet pro titul. Loňská sezóna byla pro Slzu velmi vydařená a ráda by na ní navázala. Parta kolem loňského nejlepšího kanonýra Nováka bude jistě atakovat přední příčky a při troše štěstí z toho může být i bedna. Největší zbraní tohoto celku jsoupřesilové hry. 
 
HBC Flyers Jihlava
 
Další zkušený tým, který čeká delší dobu na větší úspěch. Kádr na to bezpochyby má, ale vždy mu dojde dech v play off. A právě v něm by chtěl letos překonat brany semifinále, což se mu dvakrát za sebou nepodařilo. Prolomí to tentokrát? Díky sehranosti a kvalitnímu brankáři Milfajtovi to není nereálné. 
 
HBK Bulldogs "B"
 
Loňský nováček se v soutěži zabydlel, rozkoukal, ale nakonec do play off nepostoupil. Letos by však mohl pomýšlet na vyšší cíle a to zejména díky spojení s Jundrovem! Propojení dvou brněnských celků jistě zvýší kvalitu Buldoků, kteří mohou být pro všechny nepříjemným soupeřem. 
 
HBC Titáni Tišnov
 
Loni se Titáni zbavili nálepky otloukánka a dlouho v nabyté konkurenci sahali po postupu do play off. To jim však těsně uniklo, přestože zažili vydařený ročník. Parta kolem brankáře Halouzky přibrala do kabiny pár hráčů z Hustopečí, což jí pomůže rozšířit kádr. A pokud se budou Titáni i nadále zlepšovat, mohou hrát v novém ročníku vyrovnanou partii s každým soupeřem. 
 
HBC Slza Třebíč 
 
Velká neznámá to je HBC Slza Třebíč. Loni se dlouho potácela na dně tabulky, přesto dokázala porazit mistra v základní části a po skvělém jaře ho také vyzvala v play off, kde mu byla vyrovnaným soupeřem. Otázka je, jak přes letní pauzu dokázala doplnit stabilní kostru své sestavy.
 
Kdo se stane novým vládcem Moravy? Na to si počkáme až do května, kdy bude vrcholit ročník MHbL. 
 
Novinkou pro letošní ročník budou pravidelné reporty i možnost onlajnových přenosů. Těšíte se? 23. září to vše vypukne. Podrobnosti můžete sledovat také na Facebooku MHbL!
Zpět

Vyhledávání