Seriál : 5 otázek pro realizační tým - HBC Titans Tišnov

22.04.2017 07:56

V tomto pravidelném seriálu se s vámi o své dojmy před začínající sezonou podělí funkcionáři jednotlivých týmů MHbL. Všem, kteří si čas na napsání pár řádek udělali, tímto děkujeme.

1) Jaké cíle máte před novou sezonou?

Minulou sezónu jsme jako nováčci neohroženě drželi poslední místo v tabulce, bez jediného bodového zisku. Letošní sezónu si klademe cíle opravdu vyšší. Už nechceme být jen lovnou zvěří každého týmu, chceme aby se s námi počítalo. Stále se považujeme za nováčky, s minimálními zkušenostmi oproti ostatním týmům, ale o to víc nás to žene dopředu. Letošní rok si klademe za cíl přistupovat zodpovědně ke každému utkání a poprat se o každý jeden bod.
Konkrétní cíle budeme plánovat až v zimní přestávce, do té doby budeme hrát nejlíp jak umíme.

2) Jaké změny proběhly ve vašem týmu? Došlo u vás k posílení, nebo spíše k oslabení kádru?

Změn u nás proběhla opravdu velká spousta. Jelikož jsme minulou sezónu zaplatili příliš krutou nováčkovskou daň, bylo třeba, aby v týmu nezůstal kámen na kameni. Do MHBL jsme šli jako naprostí amatéři, kteří ví, že se musí zlepšovat. Nicméně sezóna ukázala, že všechny ostatní týmy jsou nepoměrně jinde než my. Upřimně jsme to nečekali. Vyvstala tedy otázka, buď budeme mít stejný přístup i tuto sezónu a dosáhneme tedy stejných výsledků, což bude mít za následek stále více rostoucí frustraci, nebo se náš přístup změní. Jako první krok bylo t postupně řeba omezit demokracii v týmu. Jako druhý krok jsme se rozhodli oslovit trenéra. Po několika patáliích s oslovenými trenéry se nám povedlo ulovit opravdového hokejového profesionála - Radka Křivinku, který nás svým přístupem, jednotlivými tréninky a celkovým čtením hry, neuvěřitelně nakopl.

Jelikož změn proběhlo opravdu hodně, včetně vyšší finanční náročnosti na sezónu, ne každý byl ochotný s námi pokračovat, ale na druhou stranu se zase objevily nové tváře. Nicméně soupiska značně utrpěla a v součanosti se stále potýkáme s nedostatkem hráčů.

3) Jak probíhala příprava na sezonu a jak jste s ní spokojeni?

Příprava na sezónu u nás moc neproběhla, jelikož do poslední chvíle nebylo jasné, zda tým opravdu složíme. Nicméně pravidelně jsme začali trénovat od srpna a od druhé půlky srpna už vedl tréninky Radek.

4) Kdo bude podle vás největším favoritem soutěže?

Za nás nejtěžšími soupeři a největším favoritem zůstanou oba finalisté loňské sezóny - Staré Brno a Jihlava B. Ale týmů, které s nimi můžou hrát vyrovnaně je více - Přibyslavice, Jundrov, Flyers i Třebíč + do soutěže promluví i nové týmy v podaní šikovným mladím nadupaný Kyjov, zkušenostmi ostřílený Hodonín a co jsem viděl soupisku Buldoků, mají tam pár výborných individuálních hráčů.

5) Co je dle vašeho názoru slabá stránka MHbL a co naopak považujete za pozitivum ?

Vše je o úhlu pohledu. Pro nás jako začínající tým bylo těžké srovnat se s tím, že všechny týmy jsou od nás dovednostně tolik vzdálené, což musí mít zákonitě za následek to, že každý hokejbalový nováček, si vstup do soutěže víc než dvakrát rozmyslí. Jako slabší prvek MHBL a hokejbalu obecně je nízký zájem veřejnosti.

Nějvětší přínos MHBL spatřuji v osobách organizátorů a to hlavně pana Dostála, díky kterému v našich očích má soutěž takovou úroveň a bez jeho příčinění a podpory bychom do soutěže ani nevstoupili.

Odpovídal Matěj Halouzka - vedoucí mužstva HBC Titans Tišnov

Zpět

Vyhledávání