Jihlavské "béčko" otočilo zápas v Třebíči

05.04.2014 11:40

V neděli cestovala jihlavská rezerva na hřiště nepříjemné Třebíče. Tým z SK čekal na bodový zisk ze hřiště Slzy dlouhé 4 roky, a tak měl o motivaci postaráno. Navíc se mohl po výhře posunout na třetí místo ligové tabulky. V brance se objevil nečekaně Petr Danko…

Začátek zápasu Jihlavě vůbec nevyšel. Slza se lépe pohybovala, vytvářela si brankové příležitosti a po čtyřech minutách šla do dvoubrankového vedení! Za domácí se v rozmezí 88 vteřin prosadili Němec s Dvořákem. SK vrátil zpět do hry přesně umístěnou střelou zápěstím Pošvic, ale za pár minut vrátil Chlubna Slze zpět vedení o dva góly. Po zbytek první třetiny pokračovalo jihlavské trápení a naopak Třebíč měla ještě jednu velkou příležitost, ale Danko vyběhl rychle z brankové čáry a útočníkovi Slzy míček vypíchl.

Sobotní derby stálo jihlavské hráče až příliš sil, což bylo v první třetině znatelné. Jihlava měla špatný pohyb a všude byla pozdě. „Řekli jsme si, že takhle nemůžeme hrát a že nezahodíme tvrdě vydřené body s Flyers. O přestávce jsme se pořádně nahecovali a potom jsme měli otěže zápasu ve svých rukách,“ pokyvoval po zápase hlavou Zápotočný. Jihlava opravdu zabrala a ve druhé třetině vsítila tři branky. Nejprve se mohl radovat ze svého prvního zásahu v B-týmu Fejt, na něhož navázal po rychlém protiútoku Pošvic. Gólový účet prostředního dějství završil kanonýr SK Apeltauer, pro kterého to byl zářez s pořadovým číslem 12!

V úvodu třetí třetiny dostala Jihlava k dispozici svoji první přesilovou hru v utkání a to dokázala po 37 vteřinách využít. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval při chuti hrající Zápotočný, který poslal svůj tým do pohodlného vedení. Domácí to nezabalili a ve zbytku utkání se tlačili před jihlavskou branku. I díky tomu, že byli jihlavští hráči několikrát na trestné lavici, vyslala Slza ve třetí třetině na brankáře Danka několik nebezpečných střel. Danko zažil v brance SK povedenou premiéru, neboť pustil z 50 střel pouze tři branky a i díky jeho výkonu mohla Jihlava po závěrečné siréně slavit vítězství 5:3

Pro rezervu tak skončil poslední březnový víkend úspěšně, když ze dvou zápasů vydolovala plný bodový zisk.

HBC Slza Třebíč – SK Jihlava “B“ 3:5 (3:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Němec (Dvořák), 4. Dvořák (Pelikán), 11. Chlubna (Ševeček, Dvořák) – 6. Pošvic (Fejt, Zápotočný), 18. Fejt (Pošvic), 22. Pošvic (Král, Koudelka), 25. Apeltauer (Anděl Voj., Fejt), 32. Zápotočný (Pošvic, Vácha).

Fotografie ze zápasu od Radky Kubíčkové najdetezde

Rozhodčí: Chytil, Jeletz. Vyloučení: 1:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 50:25. Diváci: 20.

Jihlava: Danko (Bártů) – Anděl Vl., Harasim “A“, Dolejší D., Křivan, Vácha – Fejt, Zápotočný, Pošvic – Apeltauer, Anděl Voj., Dolejší F. – Bína, Koudelka, Král “C“

Třebíč: Koudela – Hanzl, Janata, Pelikán, Ludes D. – Bidel, Chlubna, Nováček – Jež, Ševeček – Dvořák, Němec.